Środa, 2 września 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

Sosnowiec łączy

Zwolnienia w podatku od nieruchomości


2011-06-06 | kategoria: Wiadomości   Dodał: AJ drukuj poleć
loading..
 

W trosce o poprawę estetyki naszego Miasta, a także wychodząc naprzeciw problematyce porządkowania śródmiejskiej przestrzeni publicznej, będącej wizytówką Sosnowca,  podjęto Uchwałę Nr 885/LXV/10 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 28 października 2010 roku w sprawie: zwolnień w podatku od nieruchomości.

Zwolnienia w podatku od nieruchomości

 

Niesie ona między innymi możliwość ubiegania się o zwolnienie od podatku od budynków mieszkalnych wielorodzinnych, zaklasyfikowanych do obiektów, przedstawiających dużą wartość architektoniczno-urbanistyczną, a których elewacje zostały odnowione przez właścicieli - zgodnie z zapisami przywołanej Uchwały.
Coraz więcej elewacji kamienic zmienia swój wygląd. Zyskują one "nowe oblicze" - kolorowe, czyste ściany, nowe obróbki blacharskie, nową stolarkę - spełniające zarówno wymogi techniczne, jak i estetyczne. Wraz z coraz większą ilością odnowionych budynków, pięknieją nasze ulice, zachęcając właścicieli kolejnych budynków do przeprowadzenia podobnych prac. Serdecznie zachęcamy Państwa do skorzystania z ulgi w podatku od nieruchomości, zgodnie z przywołaną Uchwałą.