Piątek, 28 sierpnia 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

Sosnowiec łączy

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy


2011-11-29 | kategoria: Pomoc społeczna   Dodał: KP drukuj poleć
loading..
 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu informuje o trwającym aktualnie naborze do kolejnej edycji Grupy Wsparcia dla Kobiet Doświadczających Przemocy.

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

Grupa przeznaczona jest dla kobiet doświadczających przemocy ze strony członków rodziny lub bliskich bez określonej granicy wieku. Głównym celem Grupy Wsparcia jest zmiana dotychczasowej sytuacji kobiet dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Grupa pozwala na spotkanie osób doświadczających podobnych trudności, wzajemne udzielanie sobie wsparcia, dzielenie się doświadczeniami, szukanie wspólnych rozwiązań, doskonalenie swojego psychicznego funkcjonowania i zwiększenia skuteczności swoich działań. Źródłem tej pomocy jest wzajemny wysiłek, umiejętność i wiedza członków o podobnych doświadczeniach życiowych.
Grupę będą prowadzić: Monika Pocztowska i Dagmara Błaszkiewicz, interwenci kryzysowi z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pomagania osobom w różnych kryzysach życiowych, specjaliści w zakresie pracy z ofiarami przemocy i osobami współuzależnionymi. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu we wtorki w godz. 17-19:30. Przewiduje się około 12 spotkań.


Kobiety zainteresowane udziałem w Grupie mogą się kontaktować osobiście lub telefonicznie codziennie w godz. 8.00-20.00 z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Sosnowcu ul. Szymanowskiego 5a tel: (032) 298-93-87.