Wtorek, 1 września 2015 r.  |   rozmiar czcionki: A A A  
   

Sosnowiec łączy

„Zdrowo wiedzieć” - nowy cykl spotkań prozdrowotnych w Sosnowieckiej Książnicy


2011-10-20 | kategoria: Zdrowie   Dodał: KP drukuj poleć
loading..
 

Dolegliwości geriatryczne, nowotwory, choroby oczu, alkoholizm, stwardnienie rozsiane, ADHD, autyzm, żałoba po utracie bliskich – oto problemy dnia codziennego. Jak sobie z nimi radzić? Do kogo zwrócić się po pomoc? Na te i wiele innych trudnych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu comiesięcznych spotkań prozdrowotnych.

„Zdrowo wiedzieć” - nowy cykl spotkań prozdrowotnych w Sosnowieckiej Książnicy

Już we wtorek 25 października o godz.18.00 zapraszamy do Auli Biblioteki Głównej (ul. Kościelna 11) na drugie spotkanie z cyklu „Zdrowo wiedzieć”. Przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych osób prezentacje poprowadzi red. Lidia Tarczyńska – dziennikarka Telewizji Katowice.

Zaproszeni goście – specjaliści, odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników, obalą groźne stereotypy, wyjaśnią najtrudniejsze terminy i udzielą pożytecznych rad na temat problemów zdrowotnych dotykających nas wszystkich. Każdy wywiad poprzedzać będzie filmowy felieton związany z wybraną tematyką.

Podczas październikowego spotkania przyjrzymy się zagadnieniom związanym z opieką hospicyjną. Gościem specjalnym będzie dr Jolanta Grabowska-Markowska – pediatra, prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis w Mysłowicach.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!