– Sosnowiecki Klub Karate z kolejnymi medalami

Maj pod znakiem kolejnych medali dla zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate. 14 maja w Krakowie odbyły się VIII Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin.

Zawodnik SKK Jerzy Pryga reprezentował na tych zawodach Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W kategorii kumite mężczyzn – 80kg zdobył 3. miejsce, natomiast w kategorii kata przeszedł do rundy finałowej. Kolejne medale trafiły do Sosnowca tydzień później. 21 maja w Boguszowie – Gorcach odbył się Turniej Karate Shinkyokushin o „Puchar na Chełmcu”. Tym razem dwóch zawodników zdobyło aż cztery medale! Wincenty Szczesio zdobył pierwsze miejsce w kata i pierwsze w kumite i tym samym dwa złote medale, a Florentyna Dadzibug wywalczyła złoto w kata i srebro w kumite. W międzynarodowym turnieju wzięło udział 270 zawodników z całej Polski.