– Nie dały rady mistrzowi Polski

Tym razem bez sensacji. MB Zagłębie przegrało w Polkowicach z najlepszą drużyną ubiegłego sezonu 58:76.

Wyrównana była tylko pierwsza kwarta zakończona wynikiem 15:15. To właśnie w pierwszych dziesięciu minutach sosnowiczankom udało się raz jedyny w tym meczu wyjść na prowadzenie, gdy po rzucie za dwa punkty wracającej po kontuzji do składu Batabe Zempare MB Zagłębie prowadziło 8:7.

Potem już tak dobrze nie było. W drugiej kwarcie polkowiczanki szybko odskoczyły Zagłębiu wygrywając tę odsłonę różnicą 11 punktów. Po przerwie mistrz Polski nie zwalniał tempa i przed ostatnią kwartą prowadził już różnicą 19 punktów.

Najskuteczniejsza w naszym zespole była wspomniana Zempare, która zdobyła 17 punktów. Jessica January do 14 “oczek” dorzuciła 15 zbiórek. 13 punktów zapisała z kolei na swoim koncie Quinn Urbaniak-Dornstauder.

Teraz w rozgrywkach ligowych krótka przerwa na mecz reprezentacji. Kolejny mecz nasz zespół rozegra 4 grudnia w Bydgoszczy.

BC Polkowice – MB Zagłębie Sosnowiec 76:58 (15:15, 24:13, 24:16, 13:14)

MB Zagłębie: Wojtala 5, January 14, Zempare 17, Urbaniak-Dornstauder 13, Mistinova 5 – Zuziak 2, Wnorowska 2, Jarząb, Grzenkowicz, Wojtylas