– Sosnowiczanin o krok od mistrzostwa

Sosnowiczanin Piotr Mitręga oraz Krzysztof Głowala zajęli drugie miejsce w Rajdzie Śląska w klasie OPEN 4WD oraz czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej klasy historyczne.

Za nami 4 runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był nią Rajd Śląska 2023. Zaczęliśmy ściganie się w samym centrum Katowic wokół „Spodka” w piątkowe popołudnie. Etap pierwszy rajdu ukończyliśmy na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu oraz w naszej kategorii Open 4WD. Sobotnie, bardzo oddalone odcinki w Jasienicy, Hażlach oraz Jastrzębiu Zdroju były bardzo techniczne i momentami bardzo szybkie. Niestety na 6 odcinku (Gmina Jasienice) nasza kochana Mazda 323 GTX zaczęła odmawiać posłuszeństwa – najprawdopodobniej z powodu wysokich temperatur coś zaczęło się dziać z komputerem i odcinał nam dopływ paliwa i wyłączał turbo. Przez tą awarię spadliśmy w klasyfikacji generalnej rajdu o dwie pozycje w dół. Niestety z tak mocną konkurencją ciężko było odrobić straty czasowe. Na OS8 udało nam się ukończyć go na 3 miejscu w generalce co dało nam parę dodatkowych punktów, bo był on dodatkowo premiowany. OS9, który był rozegrany na terenie Stadionu Śląskiego było wisienką na torcie dla nas ponieważ wygraliśmy go mając prawie 2-sekundową przewagę. Finalnie rajd ukończyliśmy na drugim miejscu w kategorii FIA OPEN 4WD oraz na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą 22 sekund do trzeciego miejsca – zrelacjonował start Piotr Mitręga.

W całej klasyfikacji rocznej z dorobkiem punktów za Rajd Śląska kierowcom udało się awansować z 5 miejsca na 2 w kategorii FIA OPEN 4WD.  – Przed nami jeszcze Rajd Wisły który będzie końcem września i dopiero po nim będziemy wiedzieć do kogo powędrują tytuły Mistrzowskie – dodał Mitręga.