– Kolejne medale sosnowieckich karateków

Sosnowiecki Klub Karate z wrócił z  Ogólnopolskiego Turnieju Karate Bushi-do Cup w Starachowicach. Karatecy zdobyli aż 7 medali. W zawodach wystartowało 500 zawodników z 37 klubów.

Sosnowiecki Klub Karate reprezentowało 9 zawodników, którzy zdobyli 7 medali. Złoto w kata trafiło do Hanny Jopek i Wincentego Szczesio, a srebrny medal wywalczył Jan Koryciński. W kumite złoto trafiło do Wincentego Szczesio, trzy brązowe medale wywalczyli – Jan Koryciński,  Berenika Piecha i  Hanna Jopek. Do 1/8 finału dostali się: w kategorii kata Pola Ramos oraz Filip Witkowski, a do 1/16 w kategorii kumite dostał się Filip Witkowski. W zawodach wystartowali rónież: Dawid Witkowski, Emilia Karkusińska oraz Liliana Szczesio. W roli sędziego wystąpił shihan Eugeniusz Dadzibug.  Drużyną opiekowała się Sensei Małgorzata, od niedawna 4 dan.