Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza 18 listopada o godz.16.00 na wernisaż wystawy prac Aleksandry Walkowicz „Pomiędzy niebem a ziemią”.
Aleksandra Walkowicz, zawsze jest blisko człowieka. Motto Florencji Nightingale prowadzi ją przez życiowe ścieżki wyboru „Trzeba mieć oczy które widzą, uszy które słyszą i serce które rozumie”. Autorka jest obserwatorką życia. Pisze lirykę reportażową, w której każde doświadczenie, przepływa przez jej uczucia i emocje, dotykając jej wrażliwej duszy. W tej ciekawości poznawczej, poszukuje nowych doznań, a wraz z nimi nowych ścieżek przekazu w procesie twórczym. W tej swoistej przestrzeni, kreuje słowem i obrazem. Integruje to co duchowe i materialne, łącząc te aspekty „Pomiędzy niebem a ziemią”, które są zjednoczone w kosmicznej harmonii Wszechświata.
Aleksandra Walkowicz doświadcza i wyraża siebie poprzez swoją kreatywność, dając przestrzeń dla odbioru jej prac, aby każdy mógł zinterpretować akt twórczy poprzez swój indywidualny filtr wrażliwości. Podróżując po ścieżkach i przestrzeniach czasu, dotyka poprzez swoją twórczość tego, co nieuniknione na drodze ewolucji człowieka. Inwestując w swój rozwój od młodzieńczych lat, wciąż poszukuje siebie w otaczającym świecie poprzez „Partyturę emocji”, akceptację, zrozumienie i transformację poprzez sztukę. Jej traumatyczne doświadczenia, od wielu lat znajdują swoje uzdrawiające światło w procesie transformacji w holistycznym podejściu do człowieka – jako ciała, umysłu i ducha. Autorka uważa na podstawie swoich doświadczeń, że najwyższą wibracją we Wszechświecie jest miłość bezwarunkowa, połączona w wdzięcznością i radością kreowania planu swojej duszy. Jest autorką wielu inicjatyw kulturalnych, społecznych gdzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat stworzyła wiele autorskich programów, inicjatyw społecznych, także dla osób niepełnosprawnych.
2000-2002 – Prowadziła ,,Teatr jednej poetki” w Miejskim Domu kultury w Będzinie, w cyklicznych programach ,,Poetycka scenka bez antraktu”.
2000 – Tomik poezji ,,Duchowe Kopniaki” – Wyd. MIPBP w Będzinie.
2002 – Inicjatorka powstania cyklicznego programu „Sześć kapeluszy kulturalnych w Radio Rezonans w Sosnowcu”.
2002 – Inicjatorka powstania wystawy w Czeladzi „Podróż bez biletu” oraz cyklicznych spotkań „Nordalia” – wspomnienia z dalekiej podroży po Skandynawii, Norwegii, Finlandii.
2010-2017 – Wraz z Michałem Walkowiczem prowadziła cykl spotkań autorskich przy Uniwersytecie III Wieku, w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Autorka tekstów, scenografii wielu widowisk poetycko muzycznych dla dzieci, młodzieży seniorów.
2019 – Książka „Szlakiem reniferów” – Wyd. E-bookowo, Będzin (wspomnienia spisane z dzienników podróży po krajach skandynawskich w latach 1998-1999).
Aleksandra Walkowicz publikuje także swoją twórczość w:
· zbiorczym wydaniu Zdzisławy Gwiazdy „Dębem wzrosłeś w tę ziemię” – Dąbrowa Górnicza
· Książka ,,Rewiry Hipokratesa” – Romana Szenka
· Bibliofilskie wydanie ,,Łzy świata płyną po szybie” – MBP w Dąbrowie Górniczej.
Autorka wielu projektów artystycznych:
2000 – Nagrodzona Nagrodą Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej i Ochrony Kultury
2014 – Inicjatorka powstania pierwszego ogrodu sensorycznego przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Będzinie przy Stowarzyszeniu Bądź z Nami
2018 – Zaszczytne wyróżnienie ,,Leady D”- powiatu będzińskiego
2020 – Nagroda za szczególne osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości i Upowszechniania Kultury z rąk Prezydenta Miasta Będzina
2024 -Otrzymuje Certyfikat z ukończonego Kursu Neurografiki z Instytutu Psychologii Twórczości Pawła Piskariewa.
Dotychczasowe wernisaże i wystawy:
22.04.2022 – Filia nr 20 – Stary Sosnowiec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu – Wernisaż i wystawa „Anioły i mandale” – Wernisaż Agaty Parady i Aleksandry Walkowicz
1.06.2022 – „Anioły i mandale” – .Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie im. Stefana Żeromskiego.
Wernisaż i wystawa ,,Na orbicie światła i słów” Filia nr. 2 im. Biblioteka Marii Nogajowej w Czeladzi.
Wystawa potrwa do 16 grudnia 2024. Wstęp wolny – zapraszamy!