Z okazji Dnia Dziecka Pałac Schoena Muzem w Sosnowcu zaprasza 1 czerwca o 13.00 i 15.00 na wyjątkowe warsztaty malarskie prowadzone przez Polę Dwurnik – artystkę wizualną, malarkę i ilustratorkę.
Wydarzenie rozpocznie się krótką prelekcją, podczas której dzieci i rodzice poznają znaczenie papugi w kulturze, sztuce i symbolice. Dowiedzą się, dlaczego ten barwny ptak od wieków pojawia się w malarstwie, literaturze i dekoracjach, i jak interpretowano jego obecność w różnych epokach i kręgach kulturowych.
Po części wprowadzającej dzieci wezmą udział w warsztatach malowania temperą. Pod okiem Poli Dwurnik będą mogły stworzyć własny obraz – kolorową papugę na płótnie. Uczestnicy poznają podstawy pracy z temperą, nauczą się łączyć barwy, pracować z emocjami i budować obraz pełen życia i wyobraźni. Każde dziecko wyjdzie z warsztatów z własnym, unikalnym dziełem sztuki – barwną papugą na płótnie.
Warsztaty zostały zaplanowane tak, aby rozwijały wrażliwość plastyczną i kreatywność dzieci, jednocześnie wprowadzając je w świat symboliki i sztuki współczesnej w przystępny i radosny sposób. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 6-12 lat.
Prowadząca: Pola Dwurnik
Pola Dwurnik to wszechstronna artystka wizualna, malarka, ilustratorka i autorka książek artystycznych. Urodzona w Warszawie w 1979 roku, jest córką malarza Edwarda Dwurnika i fotografki Teresy Gierzyńskiej. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a jej twórczość obejmuje malarstwo olejne, rysunek, kolaż i działania z pogranicza sztuki poczty (Mail Art).
Dwurnik znana jest m.in. z autoportretów inspirowanych ikonografią królowej Elżbiety I, w których łączy osobistą narrację z bogatą symboliką i dekoracyjną formą. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą – m.in. w MOCAK-u w Krakowie, Galerii Bielskiej BWA, Zachęcie oraz w galeriach w Londynie i Berlinie.
Prowadzi także projekt muzyczny Cosmic Parrot, w którym łączy swoje pasje do sztuk wizualnych i muzyki. Mieszka i pracuje w Warszawie oraz Berlinie. W swojej twórczości często podejmuje tematy tożsamości, emocji, relacji międzyludzkich i obecności zwierząt w sztuce i życiu codziennym.
Bilety w cenie 30 zł dostępne na stronie http://www.muzeum.org.pl i w kasie muzeum.