– Koncert piosenek Seweryna Krajewskiego – Maciej Tacher.”Lato na luzie – wakacyjne pikniki kulturalne”

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Lato na luzie – wakacyjne pikniki kulturalne”, w tym cyklu „Muzyczne piątki”, serdecznie zaprasza w piątek 3 lipca 2026 o godz. 18.00 do udziału w plenerowym koncercie piosenek z repertuaru Seweryna Krajewskiego w wykonaniu Macieja Tachera pt. „UCIEKAJ MOJE SERCE…”.

Koncert odbędzie się w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), a w przypadku deszczu – w Auli Zagłębiowskiej Mediateki. Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Seweryna Krajewskiego – kompozytora, wokalisty i autora niezapomnianych melodii, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Utwory mistrza w autorskich interpretacjach zaprezentuje Maciej Tacher – wokalista, kompozytor i autor tekstów, znany z subtelnego stylu i muzycznej wrażliwości. Artysta, który łączy elementy folk rocka, piosenki poetyckiej i art rocka, nada piosenkom Krajewskiego nowe brzmienie i emocjonalną głębię. W programie znajdą się największe przeboje Krajewskiego, a także mniej znane, nastrojowe kompozycje. Wieczór w bibliotece będzie muzyczną podróżą przez dźwięki, które łączą pokolenia – pełną refleksji, melancholii i piękna prostych melodii.

MUZYCZNE PIĄTKI:

Piątkowe wieczory spędzimy w muzycznym klimacie. Efektem „muzycznych piątków” będzie przyciągnięcie do Biblioteki nowych użytkowników i stworzenie dla nich komfortowego i przytulnego miejsca relaksu, w którym – wraz z innymi pasjonatami muzyki – będą mogli wymienić się poglądami, poleceniami płyt, muzycznymi inspiracjami. Program „Muzycznych piątków” opracowany został w sposób umożliwiający udział w imprezach osobom w każdym wieku. Dzięki czemu spotkania zyskają prawdziwie integracyjny i międzypokoleniowy charakter oraz rozwijający kompetencje kulturowe rys.

„Lato na luzie – wakacyjne pikniki kulturalne” to interdyscyplinarny, promujący korzyści płynące z obcowania z szeroko rozumianą kulturą projekt sosnowieckiej Biblioteki, którego celem jest aktywizacja lokalnej społeczności i odpowiedź na potrzebę atrakcyjnej, angażującej, nowoczesnej i – co ważne – darmowej oferty kulturalnej w mieście podczas tzw. „sezonu ogórkowego”. Plenerowe spotkania, warsztaty, koncerty, pokazy filmowe i wystawa – przebiegać będą w lekkim, swobodnym i wakacyjnym klimacie, a dzięki uwzględnieniu w programie potrzeb wszystkich grup wiekowych zyskają prawdziwie międzypokoleniowy charakter i urok. Współtwórcami „Lata…” będą przede wszystkim jego odbiorcy (w tym uczestnicy I edycji projektu), bibliotekarze, pisarze, artyści, edukatorzy, a niemal każdy dzień tygodnia będzie dla uczestników (i organizatorów) nową, fascynującą, letnią przygodą! Uporządkowaniu szerokiego wachlarza tematów służyć będzie posegregowanie ich na poszczególne dni tygodnia. W programie znajdą się: literackie poniedziałki, lifestylowe wtorki, filmowe środy, kreatywne czwartki i muzyczne piątki. Projekt ma na celu wzmocnienie pozycji biblioteki jako otwartego, dostępnego centrum życia społecznego (zgodnie z zasadą „Leave no one behind”), podkreślenie roli edukacji kulturowej w działaniach na rzecz społeczności oraz realne włączenie mieszkańców w tworzenie kierowanej do nich oferty.

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Partnerami akcji są: Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, Studencka Księgarnia Językowa w Sosnowcu, Centrum Informacji Miejskiej, Stowarzyszenie Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej.

Patronat medialny: Miesięcznik Śląsk, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, 41-200.pl, Sosnowiecki.pl.

Podziel się:
Back to top